Přihlásit do Extranetu Nederman

Kovové špony a třísky

Profitabilní řešení recyklace kovových špon, třísek a zbytků plechu.

Obráběcí procesy produkují celou řadu potenciálně cenných odpadů: kovové špony a třísky a zbytky plechů po dělení a vysekávání. Aby byl odpad dokonale zužitkován a přinesl zpět maximální množství peněz, je třeba jej efektivně zpracovat. Snahou společnosti Nederman je maximalizovat profit z kovového odpadu a snížit cenu za nakládání s ním. Hlavním způsobem, jak zvýšit hodnotu kovového odpadu je zejména zbavit jej příměsí jiných kovů, chladících kapalin a emulzí a také minimalizovat jeho objem tak, aby se snížily náklady na jeho dopravu.

Řešení Nederman pro Odpadové hospodářství zahrnují:

  • drtiče
  • odstředivky
  • briketovací lisy
  • dopravníky
  • pneumatickou dopravu

CNC obykle produkují 40-60 % odpadu

Nechte nás změnit váš kovový odpad v cennou surovinu a zároveň zlepšit vaše pracovní prostředí.

Benefity odpadového hospodářství

Mnoho výrobních závodů produkuje ve více odpadu než vlastních výrobků. CNC stroje obvykle produkují 40-60 % odpadu, včetně znečištěných chladících a řezných kapalin. Přitom je možno odpad efektivně využívat a měnit jej na cennou surovinu.

Správně navržený a nadimenzovaný systém recyklace kovových odpadů se stane zdrojem recyklované chladící kapaliny, zvýší výkupní cenu železného odpadu a velice výrazně sníží náklady na dopravu a skladování. Už jen tyto úspory obvykle velice rychle zaplatí systémy na zpracování železného odpadu. Řešení Nederman pro kovové odpady maximalizuje hodnotu železného odpadu jako druhotné suroviny a minimalizuje náklady na chladící kapaliny. Klasický systém Nederman pro zpracování kovového odpadu zahrnuje drtič, který minimalizuje objem odpadu, odstředivku pro odloučení oleje a emulzí a briketovací lis, díky kterému má odpad vyšší výkupní cenu a nižší náklady na dopravu.

Všechna naše řešení mohou být snadno uzpůsobena tak, aby byla plně kompatibilní s vaší výrobou, kapacitami a prostorovými možnostmi.

Pomáháme strojírenským firmám po celém světě.

Špony a chladící kapaliny mohou být vítaným zdrojem úspor a dodatečných příjmů pro firmy na celém světě. Pomohli jsme již celé řadě firem odkrýt odhalit tajemství efektivní výroby díky řešením, která prodlužují životnost chladících kapalin a snižují náklady na nakládání s kovovými odpady a zároveň zvyšují jejich hodnotu. Máme také bohaté zkušenosti s řešením problémů, které přináší olejová mlha z odpařujících se emulzí. Máme řešení vhodná pro všechny typy provozů od malých zámečnických dílen po větší provozy s velkým množstvím sofistikovaných a vysokoobrátkových CNC strojů. Nabízíme vysoce efektivní řešení pro filtraci škodlivin veškerých strojírenských procesů včetně broušení, soustružení, frézování, vrtání a lisování.

+ Více informací - Skrýt


Produkty, kterými řešíme: Kovové špony a třísky