Přihlásit do Extranetu Nederman

Obrábění kompozitů

Zjistěte více o osvědčených řešeních pro obrábění kompozitů kliknutím na ikony s jednotlivými problémy a příklady použitých produktů v ilustraci vpravo.

 1. 1
  A machine
  Odsávání od nástroje při broušení

  Brousící operace generují nebezpečné koncentrace prachu a špon. Odsávání od nástrojů je nejefektivnější způsob záchytu prachu. Nederman nabízí řadu odsávacích zákrytů pro více než 600 modelů brusek, leštiček a  řezaček.

  Více informací

 2. 2
  A machine
  Odsávání od nástroje při leštění a pískování

  Během leštění a pískování povrchu vzniká mnoha nebezpečného jemného prachu. Odsávání od nástroje je jediná efektivní metoda pro záchyt a odsávání prachu. Nederman disponuje odsávacími zákryty pro více než 600 modelů ručního nářadí.

  Více informací

 3. 3
  A machine
  Odsávání od nástroje při žezání
  Řezání kompozitů tvoří relativně hodně špon a také nebezpečné koncentrace prachu. Odsávání od nástrojů je nejefektivnější způsob záchytu prachu. Nederman nabízí řadu odsávacích zákrytů pro více než 600 modelů řezaček, brusek a dalšího nářadí.

  Více informací

 4. 4
  A machine
  Odsávání od nástroje při vrtání
  Vrtání generuje kromě špon také nebezpečný prach a částice. Odsávání přímo od vrtáků je nejefektivnější způsob, jak se tohoto nebezpečného materiálu zbavit.

  Více informací

 5. 5
  A machine
  Vysokotlaké pumpy a 2-stupňové ventilátory
  Pokud je potřeba extra velká sací síla pro odsávací a pneumatické transportn&i[..]

  Více informací

 6. 6
  A machine
  FlexFilter Ex
  Vhodná pro výbušný prach, svařovací dýmy a hrubý materiál

  Více informací

 7. 7
  A machine
  Vysokopodtlakové potrubí a příslušenství
  Nederman je expert na navrhování vysokopodtlakových potrubních systémů a kompaktn&i[..]

  Více informací

 8. 8
  A machine
  Úspora energie
  Nederman nabízí řadu zařízení a doplňků, které snižují spotřebu energií, například automatickou změnou otáček ventilátorů podle okamžité potřeby odsávání.
 9. 9
  A machine
  Kabelové navijáky
  Nederman vyvinul a vyrábí vysoce kvalitní samonavíjecí kabelové navijá[..]

  Více informací

 10. 10
  A machine
  Hadicový naviják 886 z nerezi pro výbušné prostředí
  Hadicový naviják Nederman 886 Ex je robustní hadicový naviják s velkou kapacitou ur[..]

  Více informací

 11. 11
  A machine
  Hadicové navijáky
  Nederman vyvinul a vyrábí vysoce kvalitní samonavíjecí hadicové naviják[..]

  Více informací

 12. 12
  A machine
  Rameno s PowerBoxem
  Odsávací rameno s PowerBoxem. Mějte elekřinu, stlačený vzduch, podtlak i všechny používané ruční nástroje vždy po ruce! Žádné kabely na hadice na zemi a vše pohodlně na dosah obsluhy.

  Více informací

 13. 13
  A machine
  Otočné rameno SA-G
  SA-G je otočné vysokopodtlakové rameno určené pro vysokopodtlakové systémy odsávání od nástroje, vhodné pro odsávání od pískování, broušení apod.

  Více informací

 14. 14
  A machine
  Kompaktní vysokopodtlaké jednotky
  Vysoce výkonné centrální vysokopodtlakové jednotky jsou ideální pro o[..]

  Více informací

 15. 15
  A machine
  Průmyslové vysavače certifikované dle ATEX
  Tyto průmyslové vysavače Nederman jsou certifikovány dle direktivy ATEX pro prostory s potenciáln&i[..]

  Více informací

 • Úklid

  Čisté a zdravé pracovní prostředí je nezbytným předpokladem vysoké kvality výroby.

  Více informací

 • Výbušný prach
  Výbušný prach nebo potenciálně výbušná atmosféra se může vyskytnout v široké škále pracovních prostor a zařízení, přičmež mohou způsobit zranění osob. Kromě toho mohou být odsávací systémy narušeny a nebezpečný prach může nepříznivě působit na zdraví osob. Nederman nabízí širokou škálu systémů pro odsávání prachu, které splňují požadavky Direktivy ATEX, včetně ochranných systémů pro odlehčení, potlačení a zabránění přenosu výbuchu.

  Více informací

 • Služby pro pracoviště

  Řídící systémy a produkty pro úsporu práce, monitorovací systémy a zařízení pro úsporu energií a nákladů.

   

  Více informací

Problémy, které řešíme při obrábění kompozitů

 • Úklid Čisté a zdravé pracovní prostředí je nezbytným předpokladem vysoké kvality výroby.
  Více informací
 • Výbušný prach Výbušný prach nebo atmosféra s potenciálním rizikem výbuchu se může objevit v celé řady průmyslových provozů.
  Více informací
 • Služby pro pracoviště Zařízení pro zlepšování pracovišť, monitoring a efektivní využití surovin a médií.
  Více informací

Příklady produktů v oblasti obrábění kompozitů.

 1. 1 Odsávání od nástroje při broušení Odsávání od brousících nástrojů se sadami pro více než 600 modelů všech značek. Více informací
 2. 2 Odsávání od nástroje při leštění a pískování Odsávání od leštění a pískování s více než 600 modely nářadí Více informací
 3. 3 Odsávání od nástroje při žezání Odsávání od řezných nástrojů se sadami pro více než 600 modelů všech značek. Více informací
 4. 4 Odsávání od nástroje při vrtání Odsávání špon a prachu přímo od vrtáků. Více informací
 5. 5 Vysokotlaké pumpy a 2-stupňové ventilátory Více informací
 6. 6 FlexFilter Ex Navržen pro výbušné prachy, ale i svařovací dýmy nebo hrubý materiál. Více informací
 7. 7 Vysokopodtlakové potrubí a příslušenství Potrubí a potrubní systémy s vysokou flexibilitou. Více informací
 8. 8 Úspora energie Zlepšete hospodaření s energií Více informací
 9. 9 Kabelové navijáky Bezpečné a praktické kabelové navijáky pro průmyslové použití i domácí dílny. Více informací
 10. 10 Hadicový naviják 886 z nerezi pro výbušné prostředí Hadicový naviják certifikovaný dle ATEX pro výbušné prostředí vyrobený z nerezové oceli. Více informací
 11. 11 Hadicové navijáky Bezpečné a praktické samonavíjecí hadicové navijáky pro průmyslové použití a hobby. Více informací
 12. 12 Rameno s PowerBoxem Elektřina, stlačený vzduch a hadice pro odsávání - vše na jednom místě a pohodlně. Více informací
 13. 13 Otočné rameno SA-G SA-G je otočné vysokopodtlakové rameno určené pro připojení ručních odsávaných nástrojů. Více informací
 14. 14 Kompaktní vysokopodtlaké jednotky Průmyslové vysokopodtlaké systémy pro záchyt od zdroje Více informací
 15. 15 Průmyslové vysavače certifikované dle ATEX Chraňte sebe a své zaměstnance před nebezpečným prachem a kapalinami prověřenými průmyslovými vysavači. Více informací
+ Více informací - Skrýt

Obrábění kompozitů

Zlepšete vaše pracovní prostředí, minimalizujte výpadky a zvyšte bezpečnost provozu s odsáváním Nederman

Výrobků z kompozitních materiálů rychle přibývá a zahrnují skoro vše - od malých jednoduchých součástech po sofistikovaná zařízení. Ve výrobě, když jsou tyto materiály řezány, drceny, vrtány, broušeny, leštěny vzniká potenciálně výbušný prach, špony a nebezpečná vlákna. Tyto výbušné a hořlavé materiály jsou dostatečně malé, aby mohly proniknout hluboko do plic - platí to zejména pro skelná vlákna. Prach se může do těla dostávat i kůží a způsobovat různé kožní problémy a nemoci. Maziva a kapaliny užívané při obrábění kompozitů také generují organické substance, které jsou nebezpečné lidskému zdraví.

 • zlepšete pracovní prostředí
 • optimalizujte výrobu
 • zabezpečte výrobní proces

Čisté pracovní prostředí je nezbytnou podmínkou pro kvalitu a výsledný vzhled produktu. Ty nejmenší prachové částice mohou mít devastující následky. Hladké povrchy bez zbytků prachu jsou nezbytný předpoklad pro aplikaci lepidel a barev. To jsou důvody, proč přední světoví výrobci letadel, lodí a automobilů kupují systémy Nederman, aby zabezpečili perfektní kvalitu práce.

Odsávání prachu z řezání kompozitů Nederman

Direktiva ATEX - odsávání výbušných prachů

Nederman má celou řadu osvědčených řešení pro nakládání s potenciálně výbušnými prachy. Mimo jiné  tím, že zařízení obsahují většinu částí pečlivě zapouzdřené mimo dosah prachu. Odsávací zařízení se také vybavují ochrannými systémy jako jsou eoxlozní membrány, systémy na potlačení výbuchu, zpětné protivýbuchové klapky a ventily apod. Nakládání s odsátým prachem má také svoje pravidla pro bezpečnou dopravu a skladování. Tato problematika vyžaduje znalosti a zkušenosti, kterými Nederman disponuje.

Jedno pracoviště nebo kompletní výrobní proces

Systémy a zařízení Nederman pro odsávání výbušného prachu pokrývají všechny typy aplikací. Šíře produktů vychází z intenzivního vývoje a promyšleného designu s důrazem na uživatelskou přívětivost a odolnost. Nederman je největší světový výrobce filtračních zařízení a filtračních systémů pro odsávání přímo od zdroje - metody užívané při obrábění kompozitů nejčastěji. Zákazníci volí Nederman protože spoléhají na jeho know-how, znalosti a množství řešení i pro specifické případy s důrazem na bezpečnost a kvalitu výroby.

Menší dopady na zdraví obsluhy a vyšší kvalita výroby

Všechny částice vznikající prři řezání, broušení a leštění kompozitních materiálů jsou okamžitě přímo od nástroje odsávány. Prach a špony jsou shromažďovány ve filtrační jednotce a předávány dále k likvidaci a vzduch je dokonale čistý před tím, že je vyfukován do atmosféry nebo zpět do výrobních prostor.

Odsávání prachu přímo od zdroje

Nejefektivnější metodou, jak minimalizovat nebezečí vyplývající z povahy jemného prachu z kompozitů, je jeho odsávání přímo od nástroje, kterýprach tvoří. Ve většině provozů jsou systémy odsávání klíčové pro celou výrobu. Chybějící nebo špatně navržené odsávání způsobuje výpadky výroby, poškození zdraví zaměstnanců a také ovlivňuje kvalitu výroby.

Zvýšení bezpečnosti

Bezpečnost především. Pro ochranu pracovníků a celého výrobního objektu provádíme rozdělení pracovního prostoru do zón s nebezpečím výbuchu a zařízení na odsávání zabezpečujeme certifikovanými ochrannými systémy - mebránami, protivýbuchovými zpětnými klapkami a ventily a systémy pro potlačení vzduchu.

Racionalizované pracovní procesy

Stlačený vzduch, elektřina a odsávání jsou snadno dostupné na každém pracovišti. Otočná ramena nabízí pohodlí při práci a velmi ulehčují používání odsávání od nástrojů. Už žádné zakopávání o kabely a hadice ležící všude po zemi!

Menší opotřebení

Poškození zařízení a poruchy jsou způsobeny jejich opotřebení, které často působí prach a nečistoty. Naše řešení pro odsávání a úklid prachu jsou jednoduchá, mobilní nebo přenosná, takže jsou velmi flexibilní. Naše centrální vysokopodtlakové systémy snadno udrží vaše prostory a výrobní zařízení čisté a bezpečné.

+ Více informací - Skrýt